WYCENA

KONTAKT

GSM: 664 452 901
E-m@il: info@ogrzej.eu

Oddział Poznań
Os. Przemysława 23/13 
61-064 Poznań

Szanowni Państwo,
ze względu na fakt, iż bardzo często pracujemy w terenie, prosimy o kontakt telefoniczny celem umówienia spotkania w biurze.

Ogrzej eu.
Ogrzej.com.pl

 

Grzejnik na podczerwień, panel grzewczy RADIUS+ 750W


 • W magazynie: 1 szt.
 • Dostępność: Jest
 • Producent: OGRZEJ.EU
 • Cena: 760,00 zł
 • Poleć produkt
Panel grzewczy, grzejnik na podczerwień Radius+ 750W.
Bardzo estetyczne i najwyższej jakości wykonanie tego grzejnika na podczerwnień to jego wyznaczniki.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie ogrzewania podczerwienią stworzyliśmy panele, które są wydajniejsze i trwalsze, niż produkty konkurencji.
Specjalnie wykonana powłoka o strukturze "skórki pomarańczy" zwiększa powierzchnię emitera ciepła, oraz kąt rozprowadzenia fali cieplnej po pomieszczeniu.
Dodatkowo nasze panele osiągają temperaturę emisji ciepła w podczerwieni w krótszym czasie - co znacznie wpływa na koszty eksploatacji.
Bardzo solidne materiały, użyte do konstrukcji paneli, zapewnią długoletnią i bezawaryjnąpracę. Stworzenie tych paneli to efekt wieloletniego doświadczenia w dziedzinieogrzewania podczerwienią. Opracowania, statystyki, doświadczenie zbudowane na bazie kilkuset wdrożeń, pozwoliło nam stworzyć panele grzewcze o niesamowitej skuteczności i trwałości. Zakupy u nas to gwarancja trafnego wyboru.

Nabywając panel grzewczy podczerwieni z serir Radius+ przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię porzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła. 
Dodatkowo długa fala podczerwona pośredno ogrzewa powietrze siłą tarcia w całej kubaturze pomieszczenia (dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła).
Naważniejszym jednak jest fakt wtórnego oddania ciepła do pomieszczenia, które akumuluje się w ścianach, podłogach oraz sufitach. Potęguje to równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach.Dzięki temu eliminujemy uczucie "zimny stóp" oraz "rozgrzanej głowy". Rozgrzane mury pozostają suche na całej powierzchi - dzięki temu eliminujemy problem wilgoci. Warto wspomnieć, że panel grzewczy podczerwieni Radius+ 750 pobiera jedynie 0,75kWh i bezstratnie oddaje te 750W jako moc cieplną do pomieszczenia. Dobrze dobrany panel nie powinien włączyć się na dłużej niż 6 godzin sumarycznie w ciągu doby aby podczas mroźnych dni utrzymać korzystną temperaturę pokojową. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń o wymiarach do 13 metrów kwadratowych. Gdy panel nie pracuje, nagarzane mury oddają ciepło do pomieszczenia.


http://www.ogrzej.com.pl/AUKCJE_ALLEGRO_ZDJECIA/ogrzej/rozklad%20ciepla.jpg

 
Odczuwany  przez nas komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzieki temu można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzieki obniżce temperatury podnosi sie wilgotność powietrza. Dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.

Dlaczego jesteśmy pewni naszych produktów? To proste. Jeżeli rozwiązanie konkurencyjne okaże się skuteczniejsze i wydajniejsze Klient ma prawo do zwrotu towaru i otrzymania pieniędzy.

GŁÓWNE ZALETY PANELI GRZEWCZYCH PODCZERWIENI.

Energooszczędność

Uzyskuje sie dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: - mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; - zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%

 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja. 
Koszt ekploatacji systemu ogrzewania podczerwienią w polskich warunkach, to statystycznie około 5 zł. za metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w skali miesiąca, w którym występują głównie minusowe temperatury. Oznacza to, iż ogrzanie powierzchni 40 m2 to koszt około 200 zł miesięcznie podczas zimy.

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.


Dane techniczne
Model: Radius+
Moc:
750 W
Produkcja: POLSKA
Wymiary: 115 cm x 60 cm x 3 cm
Waga: 5 kg
Zasilanie: 230 V
Stopień ochrony: IP23
Kolory: biały - możliwość samodzielnej zmiany barwy
Powierzchnia: stal
Ramka: bezramowy
W zestawie: przewód elektryczny 3m zakończony wtyczką
Miejsce montażu: ściana lub sufit
Gwarancja: 5 lat
 
 
Radius-karta-katalogowa.pdf (770.2 KB)   Pobierz