Kategorie

WYCENA

KONTAKT

GSM: 664 452 901
E-m@il: info@ogrzej.eu

Oddział Poznań
Os. Przemysława 23/13 
61-064 Poznań

Szanowni Państwo,
ze względu na fakt, iż bardzo często pracujemy w terenie, prosimy o kontakt telefoniczny celem umówienia spotkania w biurze.

Ogrzej eu.
Ogrzej.com.pl

 

PANELE GRZEWCZE INFO


Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje  związane z najtańszą w zakupie i eksploatacji technologią ogrzewania w podczerwieni. 
Wszystkie nasze produkty to najwyższa jakościowo półka  - doceniona w niezależnych zachodnich testach konsumenckich, oraz artykułach prasowych.

   Ogrzewanie podczerwienią    Tanie grzejniki - ogrzewanie na podczerwień.    Tanie ogrzewanie na podczerwień.    

1. JAK TO DZIAŁA? Kliknij aby czytać.  

2. CZYM RÓŻNI SIĘ OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ OD ZNANYCH METOD? Kliknij aby czytać 

3. ILE TO KOSZTUJE? ILE ZAOSZCZĘDZAMY?
Przykłady cenowe oraz wyliczenia oszczędności podajemy w naszym sklepie TUTAJ.

4. JAK OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ WPŁYWA NA ZDROWIE?
Opis tego zagadnienia we fragmencie artykułu z poradnika Zdrowy Dom TUTAJ.
Nasze rozwiązanie skutecznie eliminuje także problem pleśni i grzybów w budynkach mieszkalnych.

5. JAK DOBIERAĆ GRZEJNIKI NA PODCZERWIEŃ?

6. CZY MOGĘ PRZETESTOWAĆ DZIAŁANIE TYCH GRZEJNKÓW?
Oczywiście. W tym celu prosimy o KONTAKT.

Odpowiedzi na inne nurtujące znajdują się TUTAJ.

1. JAK TO DZIAŁA ?


Panelowe płyty grzewcze są grzejnikami bezpośrednimi, które pracują na zasadzie wysyłania ciepła w promieniowaniu podczerwonym ( skrót „IR” – infrared (ang.), infrarot (niem.)). Emitowane ciepło nagrzewa ściany, sufit, podłogę, przedmioty oraz ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Wszystko to gromadzi energię i oddaje ją ponownie do pomieszczenia. Sprawdzone w swoim działaniu, tak w kontenerach mieszkalnych na Antarktydzie, jak i w przestrzeni kosmicznej, w stacjach orbitalnych, charakteryzują się one niezwykle niskim poborem mocy i tworzą przyjemne i zdrowe ciepło. Nośnikiem energii są włókna węglowe wykonane w nanotechnologii. Panelowe płyty grzewcze zmieniają pobraną energię elektryczną na energię cieplną praktycznie w 100%. Specjalna powłoka zewnętrzna płyty grzewczej jest produktem zoptymalizowanym, umożliwiającym maksymalne wysyłanie energii cieplnej w podczerwieni, o długości fali w zakresie od 7 do 10 µm. Zasada ogrzewania grzejnikami w technologii podczerwieni opiera się na takiej samej zasadzie, jak ciepło słoneczne odczuwane przez człowieka. Stosując ogrzewanie pomieszczeń za pomocą grzejnika, którego zasada działania oparta jest na technologii podczerwieni, minimalizujecie Państwo koszty ogrzewania, a ponadto uzyskujecie Państwo walory zdrowotne. Ogrzewanie promieniami podczerwieni nie powoduje konwekcji (ruchu) powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, tym samym jest idealne dla osób ze schorzeniami dróg oddechowych i alergików. Pomimo swojego niezwykle niskiego poboru energii elektrycznej, tak w przypadku pojedynczego grzejnika, jak i ewentualnej jego wielokrotności w dużych pomieszczeniach, jego moc cieplna umożliwia – w porównaniu z tradycyjnie stosowanymi sposobami ogrzewania – oszczędności kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym do około 30%, a sezonach przejściowych do około 60%!Ciepło emitowane przez grzejniki, które wykorzystują ciepło powstałe w technologii podczerwieni ma działanie zdrowotne na organizm ludzki, szczególnie u ludzi starszych, dzieci i noworodków (ogrzewanie na podczerwień stosowane jest w inkubatorach dla noworodków!), ma bardzo korzystny wpływ na osoby chorujące na choroby aparatu ruchu, reumatyzm, etc. Zastosowanie tego typu ogrzewania poprawia ogólne samopoczucie – tak, jak czyni to ciepło słoneczne.

[Powrót...]

2. CZYM RÓŻNI SIĘ OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ OD ZNANYCH METOD? 
 

Podczas tradycyjnego ogrzewania, ciepło unosi się w powietrzu zgodnie z zasadą krążenia powietrza w pomieszczeniu. W ten sposób przestrzeń wyższa jest bardziej nagrzana niż dolna. Powstaje uczucie niewygody spowodowane zimnymi stopami i gorącą głową. Przez cyrkulację wzbijany jest kurz, co doprowadza do krążenia w powietrzu kurzu oraz bakterii. 

Aby ogrzać wodę do pożądanej temperatury wykorzystuje się  paliwa kopalne takie jak węgiel, gaz, olej, drewno. Podgrzana woda jest przechowywana i w przypadku potrzeby transportowana do kaloryfera przez lepiej lub gorzej zaizolowane rury, który następnie ogrzewa otaczające go powietrze. W ten sposób ogrzane powietrze powinno w następnym kroku ogrzewać ludzi. W toku tego procesu powietrze znajdujące się w pomieszczeniu wprawiane zostaje w rotację. Ogrzane unosi się od kaloryfera do góry, przestrzeń pod sufitem staje się ciepła ale następnie w toku stopniowego ochładzania opada chłodząc się wzdłuż przeciwległej ściany i przepływa na wysokość podłogi już jako ochłodzone powietrze z powrotem w kierunku kaloryfera aby tam zostać ponownie ogrzane i rozpocząć proces cyrkulacji od nowa.

Podczas tego transportowana jest też bardzo duża ilość kurzu oraz pyłków przez pomieszczenie, co jest bardzo niekorzystne dla przebywających w nim osób oddychających takim powietrzem. Zatem tylko mała część zaangażowanej energii dociera do osób przebywających w pomieszczeniu w postaci pożądanego ciepła.

Z powyższego okazuje się, że konwencjonalna zamiana energii w ciepło nie jest szczególnie efektywna.

Pomimo to, konwencjonalne systemy ogrzewania są przedstawiane przez producentów i lobbystów ciągle na nowo jako innowacyjne i oszczędne techniki ogrzewania. Dodatkowo pomijane są niebagatelne kwestie bieżących kosztów konserwacji oraz napraw linii przesyłowych, a także czyszczenia kominów, czy przeglądów okresowych pieców grzewczych.

Wielką zaletą technologii podczerwieni jest fakt, że to nie powietrze zostaje ogrzane, jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, ale cała emitowana przez panele energia przechodzi bez strat przez powietrze i ogrzewa bezpośrednio ściany, osoby oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Działanie paneli porównać można także do działania pieca kaflowego - zasada emisji ciepła bez udziału powietrza, a tym samym bez strat emisyjnych.


Ogrzane emitowanym ciepłem ściany, przedmioty oraz osoby oddają następnie nagromadzone ciepło, dzięki czemu uzyskiwany jest w pomieszczeniu przyjemny komfort termiczny.


W efekcie do czynienia mamy z dwoma rodzajami ciepła:

1.  Bezpośrednie ciepło emitowane przez panele grzewcze

2.  Pośrednie ciepło oddawane przez ściany, osoby oraz przedmioty. Dzięki temu

temperatura odczuwana jest o ok. 2-3 stopnie wyższa niż temperatura rzeczywista –

już dzięki temu oszczędzamy energię!

Przykładem tej zasady jest sytuacja, kiedy stojąc w upalny dzień na słońcu odczuwamy promienie ciepła. Kiedy jednak odsuwamy się do cienia natychmiast jest nam chłodniej, choć w rzeczywistości temperatura powietrza na słońcu i w cieniu jest taka sama. Dzięki tej zalecie, w pomieszczeniu o zmierzonej temperaturze 18 st. C., temperatura odczuwana jest na poziomie ok. 20 - 21 stopnie. Osiągamy dzięki temu przyjemny klimat w pomieszczeniu, a jednocześnie oszczędzamy energię.

Emitowane fale ciepła osuszają ściany, poprawiają ich właściwości izolacyjne (sucha ściana znacznie lepiej izoluje  niż ściana wilgotna), a to z kolei wpływa na  zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło. Jednocześnie zapobiega to rozwojowi pleśni oraz grzyba na ścianach. 

[Powrót...] 


5. JAK DOBIERAĆ GRZEJNIKI NA PODCZERWIEŃ?

Jak dobierać płytowe grzejniki podczerwieni  do wielkości pomieszczeń ?

Producent moc płytowego grzejnika podczerwieni określa jako wystarczającą dla pomieszczenia standardowego mierzonego w metrach kwadratowych o wysokości 2,5m.

Producent zakłada, że pomieszczenie jest zabudowane ścianami o współczynniku przenikalności 0,30 K, posiada okna o przenikalności 1,1 K, temperatura na zewnątrz wynosi -10°C, a temperatura wewnątrz wynosi 20°C, przy czym temperatura odczuwalna to 22°C.

Jeżeli Państwa pomieszczenie różni się, np. ma większą wysokość, większą przenikalność ścian lub okien, zalecamy dla własnego komfortu wybrać płytowy grzejnik podczerwieni  o większej mocy grzewczej, gwarantujący całkowite zaspokojenie zapotrzebowania pomieszczenia na ciepło.

W celu dokładnego określenia ilości potrzebnych paneli grzewczych dla danego pomieszczenia (o określonej kubaturze) prosimy o kontakt: TUTAJ

 

[Powrót...]